U objednávek přijatých do 6.12.2019 garantujeme jejich dodání do Vánoc.

Krmení pro koně Senior Müsli 20 Kg

Kód: 1169
Neohodnoceno
Značka: LEXA
698 Kč / ks
Na objednávku

Prémiové müsli v prvotřídní kvalitě s vysokou stravitelností a vyváženým složením pro koně SENIORY

  • ideální strava pro staré koně
  • Zdraví + vitalita v jednom pytli
  • Vhodná strava při problémech se zuby a poruchou metabolismu.
  • Snadno stravitelné krmivo s vyváženým poměrem energie a proteinů
  • Podpora fyzické kondice
  • Obsahuje vitamín C - podporuje srážlivost krve, udržuje obranyschopnost organismu proti infekcím
  • vysoký přísun minerálů, vitamínů a stopových prvků
  • s kvasinkami, lněným olejem a bentonitem
  • s organickým zinkem, mědí a manganem
  • vysoce účinný energetický obsah umožňuje v závislosti na zátěži koní úsporu 2 až 3 kg konvenčního koncentrovaného krmiva za den

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdy u koní začne proces stárnutí?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď, ovšem často můžeme pozorovat příznaky, které poukazují na to, že strava by měla být upravena dle potřeb a věku koně. Dochází ke zpomalenému línání, rychlejší únavě, ztrátě svalů a hmotnosti. Tato fáze nastává většinou v období mezi 16 a 20 rokem života koně. Poté je zapotřebí zajistit dobře stravitelné krmivo, které dodá koni energii. Dále je nutná dvojnásobně zvýšená dávka bilkovin, vitamínů A, E, C, stopových prvků, jako je zinek a selen.

Přesně pro tyto nutričních potřeby koně, bylo Müsli Senior navrženo. Poskytuje vysoce efektivní zdroj energie a bílkovin. Obsahuje speciální složení hydrotermálně naštěpené kukuřice, ječmene a ovsa, které jsou vyráběny podle standardu potravin. Tímto je také dosaženo optimální stravitelnosti. Krmivo je upraveno do celých pelet, obsahuje  vojtěšku, pektiny a vybrané byliny, které napomáhají správnému trávení. Křemelina a esenciální mastné kyseliny zajistí krásně lesklou a hustou srst a zdravá kopyta. Bentonit podporuje detoxikaci a metabolismus.

Vitalmix Senior také zajišťuje dostatek organických stopových prvků, jako je zinek, měď, mangan a pokrývá spolehlivě zvýšenou poptávku po antioxidačních vitamínech A, E a C.

Za zvláštní zmínku stojí vysoká dávka vitamínu E (700 mg na kilogram), který chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály. Nedostatek vitamínu E může vést k poškození nejen srdce, kosterního svalstva, ale také způsobit změny v cévním i nervovém systému a játrech. Krmivo obsahuje zvýšené množství vitamínu C (2000mg / kg), což je pro starší  a staré koně vhodné. Vitamín C podporuje srážlivost krve, udržuje obranyschopnost organismu proti infekcím. Příznivě působí také na  tkáně, chrupavky , kosti a kůži.

Vhodné pro koně:

Koně seniory - věk individuální 

Doporučené dávkování:

v závislosti na zatížení do 400 g na 100 kg tělesné hmotnosti za den.

Z množství 400 g na 100 kg tělesné hmotnosti denní dodávky je kompletně zajištěn přísun minerálů, vitamínů a stopových prvků. 

Složení:

Vločky ječmene (hydrotermálně otevřené a válcované), kukuřičné vločky (hydrotermálně otevřené a válcované), moučka z vojtěšky, melasa, pšeničné otruby, oves, řepná melasa, pivovarské kvasnice, řepkový olej, monokalciumfosfát, chlorid sodný, černý kmín, moučka vápenatých mořských řas, hořčík, lněný olej, fenykl, anýz, česnek, kmín.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Müsli
Hmotnost: 20 kg